Skip to content
YULE - Zimní slunovrat
21. 12. 2022
Přiblížila se poslední a zároveň úplně první fáze života – prostor mezi smrtí a narozením. Prázdnota, ticho, prostor… Tato doba nás učí se zastavit, naslouchat a rozjímat spolu s odpočívající přírodou. Nastává Yule - Zimní slunovrat.
22

Přichází nejvýznamější svátek kola roku Yule – Zimní slunovrat – nejtemnější den roku, ale právě od tohoto dne zase začne světla přibývat.

Je to čas reflexe a spirituálního obrození, který nám pomáhá nalézt vlastní střed – oko bouře, oporu zevnitř. Bod, kde cítíme totální klid a jistotu. Bod, ve kterém se můžeme uvolnit a odpočinout si. V dnešní turbulentní době jsou tyto kvality více než potřeba.

Teď máme kouzelnou příležitost si to zkusit prožít a stejně jako tichá příroda odpočívá za oknem pod tenčí či hlubší vrstvou sněhu, můžeme i my odpočívat a v tichu přemýšlet, snít, meditovat a jen tak být.

Znovuzrození boha slunce a bohyně Danu

Yule – Zimní slunovrat oslavuje smrt a znovuzrození boha Slunce. Během Yule se nám zjevuje bohyně Danu, nejstarší a nejmoudřejší bohyně Kola roku, ve svém aspektu života a smrti. V tomto období ji vidíme jako bílou paní, nositelku moru (smrti), královnu studené temnoty, ale také jako ženu, která přivádí na svět dítě symbolizující příslib budoucnosti, syna, který se stane jejím milencem a který jejímu království vrátí teplo a úrodu.

Čas vděčnosti a vnitřního ticha

Užijte si tento magický čas v tichu, ponoru a vděčnosti za vše, co ve svých životech máte. Pocit vděčnosti léčí a pomáhá se každý nový den probouzet s úsměvem a nadějí v lepší zítřky. Radujte se z času se svými blízkými, rozsviťte vánoční světla, svíčky a to nejen ve svých domovech, ale i ve svých srdcích.

Buďte s námi v tělesné a duševní kondici skrze vědomý pohyb, práci s myslí, harmonické prostředí a vlastní pocit jedinečnosti.

Jóga v její komplexnosti nám dává velký smysl a je i naší životní cestou, kterou s nezměrnou láskou a trpělivostí již mnoho let předáváme.

Připravili jsme pro vás jedinečné prostředí a kvalitní instruktory a učitele se zkušenostmi v oblasti nejrůznějších stylů jógy, pilates, yogalates, tance, meditací a dalších stylů Body & Mind.

Mimo jiné si v našem butikovém studiu můžete pořídit krásné cvičební oblečení, jógové pomůcky, knihy osobního růstu, přírodní kosmetiku a další dárky pro radost.

Připravujeme pro vás workshopy a semináře a také víkendové a zahraniční pobyty. S námi budete vědět za čím směřovat, kam růst, na koho se obrátit a na co se těšit. Jsme tu pro všechny, kteří mají chuť a odhodlání věnovat se sobě.

Harmonické prostředí, individuální a laskavý přístup, top kvalita, rozmanitost lekcí a péče o zdraví na všech úrovních. Vítejte ve Fusion Yoga Studiu.