Skip to content
OSTARA - Jarní rovnodennost a příslib, potencionál pro vše nové, co se narodí
20. 3. 2023
Dnešním dnem se probouzí chuť tvoření. V zemi, v přírodě se probouzí plodnost a i my se probouzíme zpět k životu. S novou nadějí a energií. Znovu můžeme cítit chuť začít něco nového. Zapalujeme vnitřní oheň, který nám dává sílu a odvahu.
Fusion FB (kopie 2)

Během jarní rovnodennosti oslavujeme vše kolem nového života, nových začátků, nových projektů. Je to období, kdy oheň, odvaha a vášeň začínají znovu převládat po dlouhém zimním spánku. 

K oslavě Ostary tedy zapalujeme ohně, tančíme a zpíváme v kruhu, oblékáme se do červených a zelených šatů a malujeme vejce jako symbol nových začátků. Je to čas na veselé oslavy s přáteli, na víno (červené – jako symbol krve a života) a čerstvý chléb. Na oslavu všeho, co pro nás představuje naplněný a radostný život.

Tipy na jarní rituály:

–  koupání v potocích, v živé vodě, omývání rosou
–  velikonoční ohně: popel a uhlíky z nich měly magickou moc – ochraňovaly
dům před požárem, pole před kroupami, povodněmi a dalšími pohromami
–  pomlázka: magická moc mladých větviček plných jarní šťavnatosti, mládí a výživy
–  kraslice – červeně obarvená vejce: obnova životní síly – barvila se plná vejce, jinak ztrácela svůj význam a magickou moc

Jarní bohyně VESNA

Vesna je krásná bohyně mládí, života, mladé nespoutané lásky a jara.

Je bohyní, která zahání zimu a přináší teplo. Je ohněm života, který na jaře probouzí vše živé, proudí v míze stromů a v těle lidí i zvířat. Přilétá na křídlech jarních ptáků a přináší první jarní déšť.

Vesna je spojována s první jarní bouřkou a s bohem Perunem. “První jarní bouřka a jaro začínají, když se bůh Perun zadívá do Vesniných krásných očí, obejme ji a vypadne mu z ruky jeho kopí”. To je první jarní blesk. Končí tím období zimy, kdy světu vládla bohyně Morana.

Vesna představuje definitivní vítězství světla nad temnotou. Neuhasitelnou touhu realizovat své plány ve hmotném světě. Symbolizuje odvahu udělat reálný první krok. S Vesnou jednoduše přestáváme o věcech pouze snít, ale konáme. Pokud ji chceme následovat, měli bychom zahodit strach a udělat první krůčky k relizaci svých snů.

Tak s odvahou do toho…

Buďte s námi v tělesné a duševní kondici skrze vědomý pohyb, práci s myslí, harmonické prostředí a vlastní pocit jedinečnosti.

Jóga v její komplexnosti nám dává velký smysl a je i naší životní cestou, kterou s nezměrnou láskou a trpělivostí již mnoho let předáváme.

Připravili jsme pro vás jedinečné prostředí a kvalitní instruktory a učitele se zkušenostmi v oblasti nejrůznějších stylů jógy, pilates, yogalates, tance, meditací a dalších stylů Body & Mind.

Mimo jiné si v našem butikovém studiu můžete pořídit krásné cvičební oblečení, jógové pomůcky, knihy osobního růstu, přírodní kosmetiku a další dárky pro radost.

Připravujeme pro vás workshopy a semináře a také víkendové a zahraniční pobyty. S námi budete vědět za čím směřovat, kam růst, na koho se obrátit a na co se těšit. Jsme tu pro všechny, kteří mají chuť a odhodlání věnovat se sobě.

Harmonické prostředí, individuální a laskavý přístup, top kvalita, rozmanitost lekcí a péče o zdraví na všech úrovních. Vítejte ve Fusion Yoga Studiu.