Skip to content
Onko jóga ve Fusion Yoga Studiu
10. 5. 2022
Rakovina je slovo, kterému se raději vyhýbáme, ale zároveň je to nemoc, která se stala součástí západní civilizace a čelí jí stále více lidí. I my bychom tyto odvážné jedince a zároveň pacienty rádi podpořili, a tak na KVĚTINOVÝ DEN, ve středu 11.května, spouštíme v našem Studiu ONKO JÓGU s lektorkou Janou Novotnou.
Příspěvek FB (kopie 2)
Co je Onko jóga?

Jedná se o “terapeutické setkání” pro onkologicky nemocné pacienty se zdánlivě jednoduchým cílem. Nalézt a posílit možnosti těla, nasměrovat mysl na to, co je možné, a opětovně nastolit rovnováhu dechu. Náplň terapeutické Onko jógy se často liší podle momentálního stavu daného klienta nebo skupiny.

Rozhodně zde nejde o “posilování”. Onko jóga kombinuje jemná fyzická cvičení, vizualizace a dechová cvičení. Nedílnou součástí Onko jógy je především vytváření prostoru, kde si klient může odpočinout. Sám od sebe a od svých pocitů, emocí a stresů. Od prostředí i lidí, kteří mu jeho nemoc často připomínají.

Jde o bezpečný prostor pro relaxační techniky, vhodné meditace, terapeutickou jóga nidru (jógový spánek) a pod. Důležitou součástí lekce jógy je podpůrná komunita. Skupinka, která vnímá, že energie společně vynaložená je násobená a schopností léčení svého těla umocněná.

Pro klienty se tato setkání stávají pevným bodem v jejich proměnlivém světě. Jsou jejich pevnou půdou a pomáhají jim opět stát na vlastních nohou.

Kdy je Onko jóga vhodná?

Onko jóga rozumí také tomu, že každý může přijít józe na chuť v jiné fázi léčby. Pro mnohé je jóga v době chemoterapie nebo ozařování nemyslitelná, někomu naopak může přinést vnitřní klid, který potřebuje k překonání toho nejhoršího. V době po ukončení léčby a při snaze návratu do běžného života může být jóga nejvíce užitečná. Vše je dočasné a uzpůsobené individuálním potřebám klientů – dokud nezískají sílu jít na lekci pro “širokou veřejnost”.

Onko jóga ve Fusion Yoga Studiu

Zveme Vás na pravidelné lekce Onko jógy, které jsou výhradně věnovány pacientům s onkologickým onemocněním. V průběhu léčby nebo i těsně po ní je potřeba jógu přizpůsobit. Proto vznikla Onko jóga pod záštitou Karma Srdcem

Lekce jógy pro onkologicky nemocné pacienty ZDARMA se konají ve Fusion Yoga Studiu pod vedením lektorky Jany Novotné každé ÚTERÝ od 12.00 do 13.00 hodin.

Buďte s námi v tělesné a duševní kondici skrze vědomý pohyb, práci s myslí, harmonické prostředí a vlastní pocit jedinečnosti.

Jóga v její komplexnosti nám dává velký smysl a je i naší životní cestou, kterou s nezměrnou láskou a trpělivostí již mnoho let předáváme.

Připravili jsme pro vás jedinečné prostředí a kvalitní instruktory a učitele se zkušenostmi v oblasti nejrůznějších stylů jógy, pilates, yogalates, tance, meditací a dalších stylů Body & Mind.

Mimo jiné si v našem butikovém studiu můžete pořídit krásné cvičební oblečení, jógové pomůcky, knihy osobního růstu, přírodní kosmetiku a další dárky pro radost.

Připravujeme pro vás workshopy a semináře a také víkendové a zahraniční pobyty. S námi budete vědět za čím směřovat, kam růst, na koho se obrátit a na co se těšit. Jsme tu pro všechny, kteří mají chuť a odhodlání věnovat se sobě.

Harmonické prostředí, individuální a laskavý přístup, top kvalita, rozmanitost lekcí a péče o zdraví na všech úrovních. Vítejte ve Fusion Yoga Studiu.