Skip to content
Nastává léto - Litha - Letní slunovrat
21. 6. 2022
Letní slunovrat nebo také Alban Hefin, Litha, Midsummer či Meán Samhraidh je oslavou nadcházejícího léta. Je to doba, kdy je  Slunce nejsilnější a nejmocnější. Nastává nejdelší den a nejkratší noc.
Příspěvek FB

Je to čas, kdy je Matka Země na vrcholu svých sil a je tak příslibem bohaté úrody a největší plnosti v přírodě. Celá příroda je nasycená, plná, celistvá. Země otevírá své dary a poklady, které vyjeví za pár dní během noci Svatojánské. 

Je to čas, kdy se veškerá přání v našich duších aktivují a mají moc projevit se navenek ve vší své síle a kráse. Je to čas hojnosti, požehnání a splněných snů.

“Rusalko, Vltavo, Domnu – Bohyně vody přijďte k nám v tento magický den a přineste nám svou očistnou sílu pravdivých emocí, abychom se mohli dotknout toho nejhlubšího v nás”.

Patronka tohoto období je Domnu – bohyně Vody

Patronka tohoto období je Domnu – bohyně Vody, která pročisťuje naše emoce, když spolu s vodou našich slz necháme odejít hluboko pohřbené zážitky. Pohár je přeplněný vodou, stejně tak jako příroda je přeplněna vůní, květinami, růstem a krásou.

Na slovanském Kole roku se se svátkem letního slunovratu pojí bohyně Vltava a Rusalka.

Rusalka, bohyně hlubokých tůní a Vltava, bohyně divoce proudící řeky nás učí umění nořit se do naší hloubky a plynout s proudem života.

Jejich dar je očistná síla pravdivých emocí, která rozpouští ledy, bránící nám žít naplno a s důvěrou se odevzdat dobrodružství, kterým je náš život. Archetyp bohyně vody je ženou v plné síle, která se vydala do hlubin vlastního nitra, aby tam našla perly sebepoznání – aby se stala sama sebou.

Živel vody nám současně přináší šťavnatost milenky a plodnost matky.

Jakými rituály můžete tento prastarý svátek Litha, Alban Herin oslavit? 

Ohněm

Analogií Slunce na Zemi je oheň. Proto se v tyto a následující dny, zejména o noci Svatojánské, zapalovaly ohně a lidé přes ně skákali, aby si zajistili vitalitu, zdraví, energii a plodnost.

Oheň léčil, vyživoval i pálil vše staré a nepotřebné. Pokud můžete rozdělejte si oheň s rodinou či přáteli a veselte se kolem něj. Pokud nemáte možnost rozdělat oheň, postačí vám i obyčejná svíčka, skrze jejíž plamen se naladíte na teplo, výživu a ochranu ve svém Srdci.

Květinami a věnci

Květinami se zdobily Ženy i dívky. Věnečky se dávaly i na dveře, aby přinesly svým majitelům čerstvého Ducha i Mysl, plodnost a krásu, štěstí. O Svatojánské noci se potichu, beze slov, vypravovaly Ženy do lesů a luk, aby natrhaly devatero bylin na devatero místech, a tyto kytice pak opatrovaly do dalšího roku ve svých Domovech, aby je ochraňovaly před zlými Duchy, zlem, nemocemi a obtížemi.

Půjdete-li sbírat byliny, zaměřte se na mateřídoušku, třezalku, levanduli, mátu, diviznu, devětsil, řebříček, heřmánek, jitrocel, macešky, chrpy, kohoutky, šípkové růže, a především na magické kapradí…

Vodou

Voda se probouzí a její moc má hojit naše staré rány a zranění. A to jak fyzické, tak především ty srdeční, vztahové.

Vydejte se k vodě, omyjte se vodou, případně rosou, která má v tyto dny léčivé účinky, nebo po proudu pošlete věneček s přáním, po jehož naplnění ve svém srdci toužíte a vyčkejte na vyslyšení svého přání.

Nechte, aby voda odnesla vaše šrámy a bolesti a přinesla do vašeho života více citu, lásky, ochrany a harmonických vztahů.

Přejeme vám, aby tyto nastávající dny přinesly radost, pocit naplnění, sílu a vitalitu do vašich životů.

Buďte s námi v tělesné a duševní kondici skrze vědomý pohyb, práci s myslí, harmonické prostředí a vlastní pocit jedinečnosti.

Jóga v její komplexnosti nám dává velký smysl a je i naší životní cestou, kterou s nezměrnou láskou a trpělivostí již mnoho let předáváme.

Připravili jsme pro vás jedinečné prostředí a kvalitní instruktory a učitele se zkušenostmi v oblasti nejrůznějších stylů jógy, pilates, yogalates, tance, meditací a dalších stylů Body & Mind.

Mimo jiné si v našem butikovém studiu můžete pořídit krásné cvičební oblečení, jógové pomůcky, knihy osobního růstu, přírodní kosmetiku a další dárky pro radost.

Připravujeme pro vás workshopy a semináře a také víkendové a zahraniční pobyty. S námi budete vědět za čím směřovat, kam růst, na koho se obrátit a na co se těšit. Jsme tu pro všechny, kteří mají chuť a odhodlání věnovat se sobě.

Harmonické prostředí, individuální a laskavý přístup, top kvalita, rozmanitost lekcí a péče o zdraví na všech úrovních. Vítejte ve Fusion Yoga Studiu.