Skip to content
Jóga jako přirozená součást našeho života
23. 8. 2022
Dnešní doba se nám může zdát těžká, složitá, komplikovaná. Komplikujeme si ji však většinou my sami. Konkrétně změtí našich myšlenek a také informacemi, které k sobě necháváme proudit ze všech stran. S tím vším nám může jóga pomoci. Ukazuje nám život v čistotě, kráse a jednoduchosti. Pokud jste jí ještě nevyzkoušeli, tak neváhejte. Tento čas po ní doslova volá.
Galla FB (kopie 2)
Čemu nás jóga učí?

Volá nás totiž domů. K sobě samým, k poznání kým opravdu jsme, po čem toužíme, k vlastní přirozenosti, učí nás spokojenosti, radosti a pohodě.

To, co se “naučíme na podložce” si pak odnášíme do každodenního života. Vědomý dech, plná pozornost na přítomný okamžik, pozorování vlastních pocitů ve fyzickém i emocionálním těle.

Učí nás žít samy se sebou jako se svým milovaným partnerem. Ať jsme spolu jakkoliv dlouho, stále je potřeba o vzájemný vztah pečovat – povídat si spolu, sdílet své radosti i strasti, dívat se na sebe každý den novýma očima…

Probouzí v nás zvědavost a touhu

Jógová cesta nikdy nekončí. Nikdy nevíte, co vás čeká na dalším schůdku, za dalším rohem. Vždy je tam něco nového. Jak na jógové cestě, tak to, co objevíme o nás samotných. Nová pozice, nová techika dechu, nová meditace a mírné vykročení z komfortní zóny a přesto v lásce, jemnosti a laskavosti.

Radovat se z rádoby všedních maličkostí

Schopnost radovat se z maličkostí. Tu máme od malička, jen s pocitem dospělosti a odpovědnosti se nám bohužel ztácí jako pára nad hrncem. Stáváme se dospělými, které přece jen tak něco neohromí.

Mnoho věcí bereme jako úplnou samozřejmost. Teplou postel, studenou sprchu, ranní kávu, nádech a výdech… Přestáváme si všímat drobností, jež prosvětlují běžné dny, a zaměřujeme se na velké cíle, které nám pak stříhají křídla.

Jóga nám svou všímavostí otevírá oči i srdce a ukazuje nám, kolik krásy se v nás a všude kolem nás nachází. Dává nám schopnost radovat se a být vděční za drobné každodenní věci a spolu s tím vrací životu jednoduchost, přirozenost a pokoru.

Chcete jógu vyzkoušet s námi???

Pak vás srdečně zveme na náš Týden otevřených dvěří, který bude probíhat ve Fusion Yoga Studiu v termínu 19. – 25.září. Během tohoto týdne můžete všechny naše lekce i chystané kurzy vyzkoušet zdarma.

Rezervace probíhají již nyní v našem rezervačním systému, tak neváhejte a zajistěte si své místo včas.

Těšíme se na vás 🙂